Robootika ring


2023.-2024. õppeaasta ring toimub Luise koolimajas teisipäeviti järgnevalt:

1. klassi õpilastele kell 12.45 - 14.15 (ruumis 201)
2. klassi õpilastele kell 14.15 - 15.45 (ruumis 201)
3.-5. klassi õpilastele kell 16.00 - 17.30 (ruumis 203)

1.-2. klassi õpilaste juhendaja on Kätlyn Rull (e-mail: katlyn.rull@gmail.com)
(Robootikakool RoboKaru)

3.-6. klassi õpilaste juhendaja on Liia Tammes (e-mail: liia.tammes@gmail.com)
(Robootikakool RoboKaru)

Kuutasu: 50 € (Õppekava on kinnitatud Haridusministeeriumi poolt, koolituskulult on tulumaksu tagastamise võimalus).

Lisainfo: koolituskeskus@westholm.ee

Ringitegevuse lühitutvustus:

1. ja 2. klass

Robootika õpe Lego WeDo 2.0 robotite baasil. Õpitakse tundma robotite põhikomponente, juhtimiskeskust (aju), andureid (sisendid) ja mootoreid (väljundid). Programmeerimine toimub lihtsa piktogrammilise tarkvara abil. Õpitakse läbi erinevate praktiliste tööde, arendades laste tehnilist mõtlemist, probleemide lahendamise võimet ja meeskonnatööd. Iga tunni alguses on ka üldhariv osa vastava tunni teema kohta - autode ajalugu, kosmosevallutused, erinevad loodusnähtused, trummisignaalidest tänapäeva arvutiteni jne. Võtame osa kevadel toimuvast jr FLL ja Robotex nooremate vanuserühmade näitusest. Tundide vaheldusrikkamaks muutmiseks proovime programmeerida ka mõne multifilmi ja mängu. Lisaks uurime ka erinevaid teisi roboteid nagu Ozobotid, Edisonid ja Beebotid.

Jr FLL on üleestiline noorte robootikute näitus, kus uuritakse mõnd aasta põhiteemaga seonduvat teemat. 2017 aasta teema on Vesi. Leitakse mõni probleem, mis lapsi antud teema juures huvitab, ning proovitakse leida sellele lahendus. Meeskonnatööna valmib oma uurimust tutvustav plakat ning LEGOdest valmistatav mudel.

2015 aasta Jr FLL tutvustav video - https://youtu.be/_oUrG9jX_TA

3.-5. klass 

Robootika õpe Lego Ev3 baasil. Lapsed õpivad tundma roboti põhikomponente: juhtimiskeskust (aju), andureid (sisendid) ja mootoreid (väljundid). Programmeerimine toimub spetsiaalse pildilise tarkvara abil. Tundides valmib nö baasrobot, millega katsetatakse erinevaid liikumisi, joonejärgimist ning kevadel sumo. Osa võtame FLL võistlusest, kus valmiv robot täidab erinevaid missoone. Lisaks uuritakse aasta teemaga seonduvat lastele huvipakkuvat probleemi ja püütakse sellele lahendus leida. Tundide vaheldusrikkamaks muutmiseks proovime programmeerida ka mõne multifilmi ja mängu.