Õpetajad

Õpetaja Hendrik Soon

Alustasin viiuliõpinguid viie aastaselt ning huvi kitarri vastu tuli kümneselt. Olen õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias viiuli erialal. Armastus nende kahe instrumendi vastu on mind saatnud juba peaaegu 20 aastat. Olen mänginud viis aastat Eesti 

Riiklikus Sümfooniaorkestris ning teinud koostööd väga paljude tuntud professionaalsete muusikutega. Orkestrite kõrval olen kogu aeg mänginud ka kammerlikes koosseisudes ning bändides. 2010 aastal osalesin koos Gambler Trioga Pietro Argento nimelisel konkursil Itaalias ning saime seal kolmanda koha kammermuusika kategoorias. Samal aastal osalesin ka II Pärnu Viiuldajate Konkursil ning sain samuti kolmanda koha. Kitarristina mängin legendaarse Indrek Patte sooloprojektis „Celebration“ ning ansamblis Eclectica. Alates 2010. aastast on kõige motiveerivamad ansamblid olnud kolmest vennast koosnev Trio Comodo ning 2013. aastal loodud TC Electric.

Alates 2009. aastast õpetan Jakob Westholmi Gümnaasiumis kitarri ja viiulit. Õpetamisel lähtun sellest, et muusika mida mängime peab õpilasele meeldima ning olema nii tehniliselt kui ka muusikaliselt arendav.

Ma usun, et klassikaline muusika  ja popmuusika ei peaks üksteisele vastanduma, vaid nad peaksid üksteist täiendama 21. sajandil.Õpetaja Eha Kopli

"Alustasin klaveriõpinguid viie aastaselt. Haapsalu Lastemuusikakoolile järgnesid õpingud Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis ning seejärel veel 5 aastat Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, praeguses Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikapedagoogika erialal. Minu esimene töökoht oli Gustav Adolfi Gümnaasiumis, kus töötasin muusikaõpetajana. 

Klaveri- ja solfedšoõpetajana olen töötanud Tallinna Liivalaia Gümnaasiumi isemajandavas muusikaklassis. Alates 2003. aastast töötan Jakob Westholmi Gümnaasiumis klaveriõpetajana. Olen osalenud klaveriõpetajate täienduskoolitustel. Õpilastega oleme edukalt osalenud muusikaklasside ja huvikoolide klaverifestivalidel.

Õpetamisel pean tähtsaks, et tunnis oleks rahulik ja meeldiv õhkkond. Oluline on, et õpilased tunneksid end tunnis hästi ja tahaksid jälle tagasi tulla."


Õpetaja Denis Kasparovitch

Denis Kasparovitch on lõpetanud Tallinna Nõmme muusikakooli klaveri erialal (õpetaja Aleksandr Lukjanov). 15-aastasena alustas ta oreliõpinguid Ulla Kriguli juures. Hiljem jätkas ta õpinguid tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis klaveri erialal Ülle Sisa käe all. 2004. aastal sai Denis Kasparovitch teise koha kolme muusikakooli vahelisel klaveriõpilaste konkursil. 


 Paralleelselt klaveriga õppis ta Georg Otsa nimelises muusikakoolis ka orelit (õpetajad Aare-Paul Lattik ja Kristel Aer). Aastatel 2006-2011 õpis Denis Kasparovitch Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (oreli eriala, prof. Andres Uibo klass), mille lõpetas cum laude diplomiga. 2007. a Tallinnas toimunud Dietrich Buxtehude interpretatsiooni konkursil sai ta kolmanda koha. 2008. aastal võttis Denis Kasparovitch osa Moskvas toimunud Tallinna Kultuuripäevadest. Aastal 2010 esines Denis Kasparovitch Peterburi Nikolai Rimski-Korsakovi nimelise konservatooriumi saalis. Samal aastal sai ta esikoha ning eripreemia Artur Kapi nimelisel organistide konkursil, mis toimus Suure-Jaanis. 2011 aasta sügisel on andnud Denis Kasparovitch soolo kontserte Peterburis. Aastatel 2009–2012 Denis Kasparovitch võttis osa Tallinna Rahvusvahelisest Orelifestivalist. Tema initsiatiivil toimusid 2008-2011 aastatel Johannes Brahmsi, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Antonio de Cabezóni ja Ferenc Liszti juubelitele pühendatud kontserdid. Denis Kasparovitch on mitmete  kontserdisarjade alusepanija ning kunstiline juht (“Õhtumuusika Nõmme lunastaja kirikus”, “Helilooja portree”). Alates 2010. aastast on Denis Kasparovitch MTÜ Ars Musica Estonica juhatuse esimees. 


Õpetaja Ruth Johanson

Kooliteed ja ühtlasi muusikaõpinguid alustasin Kevade tänaval, tollases 22. Keskkoolis. Peale keskkooli astusin konservatooriumi (praegune EMTA), mille lõpetasin muusikapedagoogi diplomiga.

Tänaseks olen õpetajana töötanud juba 30 aastat ja selle aja jooksul tegelnud muusikaõpetuse erinevate valdkondadega: vokaalpedagoogika, kooritöö ja pilliõpetusega. Juba kooliajal tekkis sügavam huvi plokkflöödimängu- ja õpetuse vastu. See pill on väga tänuväärne lapse muusikaliseks eneseväljenduseks, lihtsate viiside ja ansamblimängu harjutamiseks, samas ka väga rikkaliku kunstiväärtusliku repertuaariga soolo-, ansambli- ja orkestripill.

Plokkflöödi õpetamise metoodikat olen täiendanud mitmetel plokkflöödiühingu poolt korraldatud täiendkoolitustel. Oma töös kasutan ka Orff- pedagoogika elemente, samuti teadmisi muusikateraapiast, mille algkursuse läbisin 1996. aastal. Õpetamisel püüan arvestada lapse isikupära, leida igaühele jõukohane repertuaar ja sobiv arengutempo.


Õpetaja Sigrid Mutso

Olen lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli Ludmilla Dombrovska lauluklassis, seejärel õppisin muusikapedagoogikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja 2015. a. kevadel lõpetan sealsamas magistriõppe laulupedagoogika erialal Teele Jõksi juhendamisel. Samuti olen klassikalist laulu õppinud Sibeliuse Akadeemias Aulikki Eerola juures.
Täiendanud olen end Donatienne Michel-Dansac’ i Rebecca Bergi, Eva Märtsoni, Kim von Binzeni, Alexander Schmalczi, Jenny Anvelti, Eiddwen Harhy ja Bernhard Adleri meistrikursustel.

Töötan Tartus Vanemuise teatris külalissolistina, seal on rollinimistus Mõisapreili (Tauno Aintsi “Rehepapp”), Frasquita ja Micaela (Bizet’ “Carmen”), Mademoiselle Silberklang (Mozarti “Teatridirektor”), Sinine (Tauno Aintsi "Guugelmuugelpunktkomm") ja Tüdruk nr 2 (Märt-Matis Lill “Tulleminek”). Alates 2015. aastast töötan kooriartistina Savonlinna Ooperifestivalil. 

Vokaaltehnika kõrval püüan õpilastes arendada julgust, enesekindlust ja loovust. Pean tähtsaks, et tundides püsiks positiivne atmosfäär ja rõõm laulmisest ning muusikast. Hääl on imeline instrument, hinge peegel ja võrratu väljendusvahend. Vokaalõpe on ka iseenda tundmaõppimine.
Mu esimene pill oli hoopis klaver, lõpetasin Tartu l Muusikakooli klaveri erialal ja juba kümme aastat mängin klahve ansamblis HU?.Õpetaja Irene Schifrin

Oma muusikaõpingutega alustasin Tallinna Muusikakeskkoolis, kus õppisin 7 aastat eriklaverit ja edasi koorijuhtimist õp. E. Kõrgemäe käe all. 1987. aastal lõpetasin Tallinna Riikliku Konservatooriumi professor A. Üleoja kooridirigeerimisse klassi. 10 aasta laulsin tolleaegses tippkooris „ Noorus”. Koorilaul on mind saatnud läbi elu. Olen juhatanud ansambleid, segakoori Rido, Klementi naiskoori. Alates 1987. aastast juhatan Salme Kultuurikeskuse naiskoori Ilo.

Minu esimeseks töökohaks oli Liivalaia Gümnaasium (tolleaegne 47. keskkool), kus muusikaõpetuse kõrval õpetasin isemajandavas muusikaklassis klaverit ja solfedžot. Jakob Westholmi Gümnaasiumis töötan 1990. aastast. Juhatan mudilaskoore, annan solfedžo tunde ja eelkooli rütmikat. Olen õnnelik, et meie koolis armastatakse muusikat.


Trompetiõpetaja Samuel Jalakas

Alustasin muusikaõpinguid plokkflöödiga 7-aastaselt, sest esialgne soov trombooni õppima minna ei läinud täide instrumendi raskuse tõttu. Kolm aastat plokkflöödi õppimist, kui tekkis huvi taas vaskpilli mängima hakata. Valitud sai trompet, sest tromboon tundus endiselt liiga suur. Põhikooliga samaaegselt lõpetasin Kuusalu Muusikakooli kiitusega, õpetajaks Ott Kask. Edasi suundusin õppima G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli, erialaõpetajaks Priit Aimla. Nüüd olen jõudnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 2. kursusele, õppejõuks Indrek Vau.  2014. aasta oktoobrist töötan Politsei- ja Piirvalve Orkestris. Erinevaid projekte olen teinud kaasa nii ERSOs kui RO Estonia orkestris. Samuti löön kaasa noorteorkestris Reaalmažoor. Õpetamise kogemust olen saanud nii enda erialaõpetajatelt, kui ka näiteks Kuusalu Kunstide koolis trompeti- ja plokkflöödi tunde asendades.


Kitarri- ja ukulele õpetaja Ainar Toit

Pildiotsingu ainar toit tulemus
Kitarrimängu vastu tekkis huvi juba üsna noorena, pärast mida olen mänginud erinevates ansamblites ja teinud eri stiilides muusikat.

Kitarri olen õppinud Põltsamaa Muusikakoolis Reigo Tõnissoni juures ja lisaks sellele ka Viljandi Kultuuri Akadeemias pop-jazz osakonnas tunnustatud kitarristi Ain Agana käe all. Eesti Muusika ja Teatri Akadeemias lõpetasin magistriõpingud 2017 aastal, õppides Mart Soo ning Jaak Sooääre juures.

Kitarritunde olen eratundide vormis andnud alates aastast 2012 ning alates aastast 2013 töötanud Põltsamaa Muusikakoolis. Tegutsen aktiivselt muusikamaastikul mängides erinevates ansamblites.

"Ei ole midagi kaunimat kui kitarri kõla... Välja arvatud ehk kahe kitarri kõla." -Frédéric Chopin


Õpetaja Grete Maipuu

Olen lõpetanud H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli koorijuhtimise erialal Alo Ritsingu õpilasena. 2015. aastal omandasin bakalaureusekraadi Eesti Muusika - ja Teatriakadeemias muusikapedagoogika erialal. Jätkan õpinguid magistriõppes.

Huvi muusika vastu tekkis juba lapseeas. Olen laulnud 12 aastat kooristuudios “Ellerhein”. Tõsisem huvi muusikaõpingute vastu tekkis alles peale gümnaasiumi lõpetamist. Peale õpetajaks olemise laulan ka kammernaiskooris Sireen ja kammerkooris Collegium Musicale.

Alates 2015. aasta sügisest annan Jakob Westholmi Muusikakoolis eelkooli rütmika tunde, lisaks õpetan ka Tallinna Vaba Waldorfkoolis muusikat.

Oma õpilastes püüan äratada huvi muusika vastu ja julgustan neid loovalt musitseerima.

Õpetaja Merlin Porkma


Alustasin oma muusikaõpinguid Lasteekraani Muusikastuudios, kus laulsin 13 aastat. 7 aastaselt läksin õppima viiulit Tallinna Muusikakooli, pärast seda G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli. Astunud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse interpretatsiooni erialale, viisin vahepeal lõpule õpingud Tallinna Ülikoolis, kus omandasin bakalaureusekraadi kultuuriteaduse erialal ning nüüd jätkan muusikaõpinguid akadeemias instrumentaalpedagoogika erialal.

Olen töötanud viiuliõpetajana Paide Muusikakoolis ning hetkel töötan ka Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Koolis. Suviti korraldan UusKalda lastelaagrit.

Viiulimängus olen saanud ennast täiendada Soomes Kokkolas ning erinevatel meistrikursustel Eestis. Klassikalise muusika kõrvalt olen kokku puutunud nii pop- kui jazzmuusikaga, Eesti rahvamuusikaga ning tangoga.


Õpetaja Katrin Läll

Muusika juurde jõudsin lasteaias. Edasi olid õpingud Abja-Paluoja Lastemuusikakoolis klaveri erialal, G.Otsa nim. Muusikakoolis ja Konservatooriumis (EMTA) muusikapedagoogi ja koorijuhi erialal. Olen töötanud solfedzo õpetajana, koorijuhina Kiili Kunstide Koolis. Töötan hetkel ka  Muraste Koolis muusikaõpetaja ning Pangapealse lasteaias kandleõpetajana.

Viimased 12 aastat olen ennast teostanud töötades eelkooliealiste lastega. Väikekandle juurde jõudsin kümme aastat tagasi. Täiendanud olen ennast erinevatel muusikaalastel kursustel: C.Orff, muusikateraapia algkursus- 2008, pärimusmuusika, väikekannel, hiiukannel A.Pulsti Õpistus. Kuus aastat olen väikekannelt õpetanud Pangapealse Lasteaias, korraldanud väikekandle töötubasid ja laagreid lastele ning täiskasvanutele. Hetkel jätkan A.Pulsti Õpistus õpinguid rahvakandles. Olen laulnud segakooris „Noorus”, Vabaõhumuuseumi segakooris ja osalen Pärimuslaulu Seltsingus.

Ma armastan muusikat ja püüan seda lastele edasi anda.


Õpetaja Aneta Trujevtseva

Muusikaõpinguid alustasin Tapa Muusikakoolis 6-aastaselt, kus õppisin plokkflööti, klaverit ja põikflööti. Lõpetasin Tapa Muusikakooli 2004.aastal. Olen osa võtnud mitmetes koorides, laulustuudios ja lauluvõistlustest, kus saavutasin auhinnalisi kohti. 

Flöödiõpinguid jätkasin Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Tarmo Johannese käe all (lõpetasin 2009.a) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Raivo Peäske ja Oksana Sinkova flöödiklassides, kus lõpetasin instrumentaalpedagoogika eriala bakalaureuse 2014.a. Praegu õpin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris. Olen täiendanud oma flöödimänguoskust Sibeliuse Akadeemias Liisa Ruoho flöödiklassis vahetusüliõpilasena ja individuaalõppes, Matti Helini (Soome), Roberto Pasquini (Itaalia), meistrikursustel ja Marco Chianchi (Itaalia) kammeransambli meistrikursusel. Olen mänginud kaasa Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestris, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestris, Tallinna G.Otsa nimelise Muusikakooli Puhkpilli- ja Sümfooniaorkestris. Praegu kuulun Trio Veloce koosseisu. Õpetan alates 2013. aastast flööti Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolis ja teist aastat Jakob Westholmi Muusikakoolis. Esmase õpetajakogemuse flöödiõpetajana sain Tapa Muusikakoolis aastatel 2009-2010. 

Olles ise alustanud muusikaga tegelemist varasest lapseeast peale on minu sooviks süstida ka oma õpilastesse armastust muusika vastu. Eesmärgiks olen seadnud, et laps naudiks muusikaga tegelemist ja tunneks sellest rõõmu.


Õpetaja Anastassia Varlõgina 

Valisin akordioni 8- aastasena ja sellel teel jõudsin kutseastmelise muusikakoolini. Praktikaga vaheldumisi jätkub mu õpe tänapäevani, aastast 2016 juba kõrgemal tasemel omandades akordioniõpetaja kutset. Akordioniõpetajana töötasin Laulasmaa koolis, Kullo huvikeskuses ja eraõpetajana aastast 2013. Õpilasteks on olnud nii väiksed, alates 1. klassi õpilastest kuni täiskasvanuteni. Olen veendunud, et piisava püüdmisega saab oma eesmärgid saavutada, akordioniõppes see on igapäevane pillimäng. On tähtis ka leida endale hea õpetaja, keda austad ja kes on sulle eeskujuks. Mitte vähegi tähtis on pidev eneseareng, kui oled maailmale avatud, siis maailm ka jõuab sinuni. Olen seisukohal, et ka muusika ja pillimäng on see elu osa, mis on tingitud sinu elu kvaliteediga ehk teisisõnu sa oskad mängida ja kuulata nii hästi, kui hästi sa ellu suhtud, kui hästi oled maailmaga harmoonias.

Akordionistina olen mänginud erinevates ansamblites ja teinud eri stiilides muusikat. Alati kaasan ka oma õpilasi võimalikes projektides ja motiveerin neid liikuda edasi.

Õpetaja Kalev Kütaru

Oma muusikuteed alustasin Tallinna Muusikakeskkoolis viiuli ja klarneti erialal ning jätkasin Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, omandades klarnetisolisti, pedagoogi ja puhkpilliorkestri dirigendi hariduse. Alustasin tööd Tallinna Salme Kultuurikeskuses nii klarneti- ja saksofoniõpetajana kui dirigendina noorteorkestri ees juba kõrghariduse omandamise ajal. Aastate jooksul olen edukalt õpetanud klarneti- ja saksofonimängu algteadmisi mitmetele kümnetele tänulikele noortele. Individuaalõppe kõrval olen arendanud kõigil oma õpilastel ansamblimängu oskusi, moodustades neist kuni neljaliikmelisi õpilasansambleid. Aastate pikkune kogemus laste ja noorte juhendaja ning innustajana on andnud mulle vajaliku pagasi, et jätkata sellist südamelähedast tööd Westholmi Muusikakoolis.